İddaa İlk Yarı Sonucu Nedir ve Nasıl Oynanır?

İddaa oynamaya henüz başlamış oyuncular için bugün biraz daha geniş bir konuya değineceğiz. Normalde dar konulra değinip detaylara inmeye çalıştığımızdan henüz iddaa oynamaya başlamış birinin bugün ele alacağımız konuyu da merak edebileceğinizi düşündük. Bu nedenle iddaa ilk yarı sonucu nedir, iddaa ilk yarı sonucu nasıl oynanır gibi konularını ele alacağız. İddaa ilk yarı sonucu nedir, ilk olarak bundan bahsederek makalemize giriş yapalım.

İddaa ilk yarı sonucu demek oynanacak bir maçın ilk yarısı çin tahminde bulunmak demektir. Bir maçın ilk yarısının sonucu için tahminde bulunacaksanız bu tahmin türü ile kuponlarınıza maçlarınızı ekleyebilirsiniz. Mesela bir örnek maçı ele alalım. Z takımı ile V takımı arasında bir futbol karşılaşması oynanacak olsun. Bu maçın sonucunda ne olur tam olarak tahminde bulunamıyorsunuz diyelim. Bu durumda ilk yarı sonucu için tahminde bulunmayı tercih etmiş olun. Eğer ilk yarı sonucunda ef sahibi takımın önde olacağını düşünyorsanız ev sahibine, beraberlik olacağını düşünüyorsanız beraberliğe ya da deplasman takımının maçı önde götüreceğini düşünüyorsanız da deplasman takımına oynamanız gerekmektedir. Z takımı ile V takımı arasında geçecek olan maçın ilk yarısında Z takımının galip olacağını düşünüyorsanız kuponunuzda ilk yarı sonucu 1 oynamanız, beraberlik olacağını düşünüyorsanız ilk yarı sonucu 0, deplasman takımının galip olacağını düşünüyorsanız da ilk yarı sonucu 2 oynamanız gerekmektedir.

Yukarıda verdiğimiz takımların maçı için ilk yarı sonucu 1 oynadığınızı varsayalım. Bu durumda aşağıdaki ve benzeri şekillerde ortaya çıkan skorlar için iddaa ilk yarı sonucu 1 tahmininiz tutmuş olur.

Z Takımı 1-0 V Takımı

Z Takımı 2-0 V Takımı

Z Takımı 2-1 V Takımı

Z Takımı 3-2 V Takımı

Z Takımı 4-0 V Takımı

Z Takımı 4-2 V Takımı

Z Takımı 4-3 V Takımı

İddaa ilk yarı sonucu nasıl oynanır resimli anlatım kısmımızda gerçek kupon üzerinde nasıl ilk yarı sonucu oynayabileceğinizi görsel olarak inceleyebilirsiniz. Gerçek kupon üzerinde ilk yarı sonucu oynamak için öncelikle hangi maça iddaa oynayacaksanız onun maç kodunu maç kodu kısmına işaretlemeniz ve sonrasında “İY” alanındaki “1” “0” ya da “2” yazan kutucuklardan uygun olanı işaretlemeniz gerekmektedir.

1 = ilk yarıda ev sahibi galip olur demek.

0 = İlk yarı sonucunda beraberlik olur demek.

2 = İlk yarı sonucunda deplasman takımı galip olur demek.iddaa ilk yarı sonucu nasıl oynanır, İddaa ilk yarı sonucu nasıl oynanır resimli anlatım, İddaa ilk yarı sonucu nedir

Yanıt bırak

Email adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alan belirtildi *